וואבית סאבית או מי לא רוצה להיות מושלמת?

את הוואבי סאבי גיליתי במקרה, כשהתחלתי לאסוף כל מיני רהיטים ברחוב ושיפצתי אותם חלקית, החלטתי להבליט את העץ ולהשאירו פגום כמו שהוא, או אולי הוא לא פגום אלא רק מתיישן לו ביופי , תלוי איך מסתכלים על זה

הוואבי סאבי זו פילוסופיה יפניית שמדברת על פשטות, ארעיות וקבלת חוסר השלמות של חפצים ושימוש בחפצים ממוחזרים. אני מתחברת מייד גם לאנשים במובן הזה של ההגדרה.

 במיוחד היום בעידן המושלמות .. מעדיפה את הישן, לא מושלם וכמו שהוא, בדיוק כמו המטבח הזה.

cuisine-vintage-blanche-ou-grise-la-tendance-deco-retro-chic.jpg

תמיד נפלא בעיני לשלב בעיצובים עץ מיושן, רהיט משופשף שכבר עבר משהו או שניים בחייו. 

קליניקה שעיצבתי ובה שולבו רהיטים קיימים מביתה של הלקוחה. עם שילובים של עץ ממוחזר ורצפת צפחה מיושנת. אדן חלון מעץ ממוחזר.

קליניקה שעיצבתי ובה שולבו רהיטים קיימים מביתה של הלקוחה. עם שילובים של עץ ממוחזר ורצפת צפחה מיושנת. אדן חלון מעץ ממוחזר.

וואבי סאבי יכול להופיע בכל מיני דרכים בעיצוב , והוא נותן תחושה של ישן למי שמחפש לעצב חדש שיראה כמו פעם .. כן כן  

Kass-Wilson-Wabi-Sabi-Design.jpg

דלת בצביעה מיושנת מעץ ממוחזר , נותנת חמימות ותחושת רוגע.  

הוואבי סאבי שואל שלוש שאלות: האם הדבר הוא שימושי? האם הדבר הוא יפה? האם הדבר הוא בעל משמעות? הסוד הוא למצוא את היופי בחוסר השלמות, בטבע ובטבעי. העיצוב בוואבי סאבי שואב מהמינימליזם ומפשטות החפצים המקיפים אותנו.

אז תרגישו חופשי להיות לא מושלמות ופשוט להנות מהטיבעי והמשומש. 

 

 

 

 

 

מדרגות או לא להיות

 

פעם לפני הרבה שנים כשהגענו מתל אביב לכרכור התלבטנו מה לעשות כחיפוי למדרגות. הקבלן נתן שיש כסטנדרט אבל סטנדרט זה לא אני. בסוף החלטתי להשאיר את המדרגות כפי שהן מבטון ורק ליישרן בשכבה דקה נוספת. בזמנו שאלו אותי אם נגמר לנו הכסף באמצע :-)(ולא אכנס לתגובות על התקרה הלא מטוייחת) 

IMG_9057.jpg

אפשר גם ליישם בטון בצורת אריחים, כאן יישמתי בטון עם דוגמא מוטבעת על הרום של המדרגה ועל השלח עץ אלון מגוון . 

ואם יש לכם מדרגות ישנות, אפשר גם לחדש עם הבטון בציפוי שנקרא מיקרוטופינג., מיישמים שכבה דקה על המדרגות והתוצאה מרהיבה 

Cat_446027_227.jpg

ואפשר גם לשלב עם אריחים צבעוניים שיוסיפו עניין ושובבות, אפשר על הפודסט או על רום המדרגה 

Mirit&Shiri-21.5.17-2-new.jpg
ccb41f6915bf26c7f6fc09f95ff23895.jpg

ותמונה מהרשת שנתקלתי בה ואהבתי מאוד את שברי הקרמיקה. 

אז לכל אוהבי הבטון שרוצים כזה בבית . . זה אפשרי ובקלות יחסית ללא שבירות או פירוקים רציניים. 

 

The making-of John Bryce offices

וכך קרה שמצאתי את עצמי לא ישנה בלילה מרוב התרגשות. קיבלתי את ההזדמנות לעצב את משרדי ג'ון ברייס מה שריגש אותי מאוד, תהליך עיצוב משרד חובק בתוכו כ"כ הרבה אלמנטים, החל מחשיבה על הקונספט, ועד שילוב העובדים בתהליך, חשיבה על קהלים שונים, עובדים, לקוחות. שימוש בחומרים שונים ועוד. אז איך מתחילים??

מתחילים בקונספט. זהו תהליך מרתק, בבניית הקונספט מתייחסים לשילוב בין המרחב הציבורי למרחב הפרטי של כל עובד ועובד, המטרה היא לייצר תחושת שיתוף עם העובדים ולייצר להם סביבת עבודה שתגרום להם לתחושת נוחות ולהרגשה כללית נעימה כשהם מגיעים לאזור העבודה הפרטי שלהם. חוץ מאשר לייצר תחושה נעימה בחלל, מטרת העיצוב היא גם להעביר את רוח החברה, לשקף את התרבות הארגונית שלה ולהעביר את המסרים שהיא רוצה להעביר לקהל הלקוחות והעובדים שלה.

לוח חומרים.png

מכוון שיש לי אהבה לברזלים חלודים ועצים ישנים אחד הקונספטים שבחרתי להציג (והוא זה שבסופו של דבר נבחר לביצוע) הוא קונספט המכיל מגוון של חומרים טיבעיים, בסיסיים לא מעובדים משולב בנגיעות צבע שיעבירו את תחושת המותג בנגיעות עדינות. 

לוח ההשראה 

לוח ההשראה 

אחרי שהתכנסנו על הרעיונות, ביצעתי הדמייה של החלל על מנת לתת תחושה אמיתית ולהמחיש את . החומרים והצבעים הייתה פגישה מרגשת ביותר שבה סוכם כי יוצאים לביצוע

ההדמייה

ההדמייה

 יוצאים לדרך להכנת האלמנטים לעיצוב, פה נכנסים כל אנשי המקצוע לפעולה והדמיון הופך למציאות.

 בינתיים במשרדים הכינו את התשתית, טייחו את הקירות והכינו את הבינוי והחשמל החדש. 

ההקמות הסתיימו בהצלחה רבה ועכשיו מגיע השלב האחרון של הטאץ הסופי והם האקססוריז,תאורות והעציצים להשלמת התמונה כולה

Nothing is impossible, the word itself says i’m possible
Audrey Hefburn

ועכשיו כשהכל כבר בוצע נותר לי רק להגיד שמאוד נהניתי ושבעצם כל זה לא היה קורה לולא השותפים החשובים שעבדו איתי לאורך כל הדרך ודאגו שהכל יתבצע כמו שצריך ויראה כמו שדמיינתי בתחילת התהליך. ולקוות שהעובדים והאורחים יהנו בכל יום מהעיצוב החדש

?מי רוצה להיות מרוצה

פעם בחרתם להתארח במקום אפל ומיושן? התשובה ברורה .. אך למרות זאת המון משרדים שוכחים דבר פשוט כשמגיעים לעיצוב משרדים. עיצוב משרד יצירתי משפיע על תפוקת העבודה ועל מצב הרוח של העובדים. חשוב לכם שהעובדים שלכם ירגישו בנוח, יהיו פרודוקטיביים ויצירתיים, לא ישתעממו וירצו להשאר?כדאי לכם לעצב להם את סביבת העבודה שלהם. משרד מעוצב מגביר את תפוקת העבודה, מגביר את תחושת האושר מייצר שיתופי פעולה ויצירתיות בין העובדים. במשרדים בהם השכילו לעצב בחכמה את המשרדים, מנחילים דרך העיצוב את התרבות האירגונית, מטמיעים את ערכי החברה ומעוררים יצירתיות

IMG_0039.jpg

חוץ מפינות ישבה סטנדרטיות כדאי לתכנן אזורי הרגעות בלתי פורמליים כגון מרבצים צבעוניים, נדנדות וכד' על מנת שהעובדים ירגישו חופשי לצאת מהקופסא ויחשבו יצירתי. 

על מנת להכניס  עניין וליצור גיוון בחללים השונים, יש להכניס מגוון חומרים צבעים וטקסטרות.  מומלץ כי החללים יהיו מוארים ומאווררים בעיצובם ללא עומס. צמחיה עשירה תוסיף לתחושת הרוגע של העובדים.

  את צבעוניות  המותג ניתן לפזר בצורה חכמה ברחבי המשרד וכן להציג את הלוגו בעיצוב מסקרן שיוסיף עניין חזותי.אפשר לייצר נראות ויזואלית בקירות עם צבעי המותג שיוסיפו חן ויצירתיות במשרד

IMG_0071-2.jpg

רוב המשרדים המודרניים כיום מתוכננים כחלל אופספייס אחד גדול שבו מתנהלת כל הפעילות, כיום רוב המנהלים כבר מבינים את הצורך לאפשר לעובדיהם זמן שקט להתנתק מסביבת המשרד ע"י שימוש במרחבים אחרים אשר מאפשרים למחשבות היצירתיות שלהם לזרום.

IMG_0098.jpg